Aby surfing miał sens potrzeba odpowiednich fal

www.dobrapolskamuzyka.pl https://patatajek.pl/kategorie/25-nauszniki

Z pewnością większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że surfing to pływanie na specjalnej desce po falach. Przede wszystkim chodzi o to, aby wpłynąć pod falę, a następnie stopniowo wynurzać się z wody. Oczywiście nie jest to proste, jednak przy odpowiednich treningach, wszystko będzie możliwe. Co ważne, to może się okazać, że fale, które będziemy mieli nad naszym polskim morzem, będą niewystarczające do jakichś spektakularnych wyczynów, jednak do samego popływania, utrzymywania się na fali, mogą już wystarczyć. Jeśli jednak chcemy poćwiczyć jakieś ciekawe triki, albo pobić rekord zdobycia najwyższej fali, to będziemy musieli już wyjechać nad ocean.

Unosimy się na fali

W windsurfingu ciągnie nas żagiel, a w kitesurfingu latawiec, więc możemy liczyć na to, że będziemy mogli pływać na desce i wykonywać różne akrobacje, nawet jeśli te fale nie będą aż tak duże. Zupełnie inaczej jednak sprawa przedstawia się, jeśli chodzi o surfing. Tutaj mamy tylko deskę, którą mamy wpłynąć na falę i się na niej jak najdłużej utrzymać. Dlatego też, przy tej odmianie sportu, niezwykle ważne jest to, abyśmy mieli odpowiednio wysokie fale, bo tylko wówczas będą one na tyle długo się utrzymywały, że będziemy mogli naprawdę sporo popływać. Oczywiście im wyższe fale tym lepiej, ale też jednocześnie, będziemy musieli się tutaj wykazać większymi umiejętnościami i większą znajomością, zarówno naszego ciała, jak i deski.

Najlepiej nad oceanem

Jeżeli dojdziemy do wniosku, że nasze rodzime fale są za małe i chcielibyśmy spróbować swoich sił na większych, to zawsze mamy możliwość wybrać się na wakacje gdzieś nad ocean. Tam będziemy mogli liczyć na naprawdę spore fale, a do tego będziemy mogli obserwować wyczyny ludzi, dla których surfing jest sportem uprawianym od dzieciństwa. To oznacza, że nie tylko będziemy mogli sami spróbować swoich sił na większych falach, ale także będziemy mogli podpatrzeć jak to robią inni i wbrew pozorom sporo się od nich nauczyć. Pomyślmy, czy jesteśmy zadowoleni z fal, które mamy w naszym kraju, czy może jednak wolelibyśmy sprawdzić się na większych falach. Jeśli interesuje nas ta druga opcja, to możemy próbować szukać wyjazdów, które w swoich programach, będą właśnie miały surfowanie nad oceanem.