Barwne postaci

tuniki letnie e-bielizna.pl

Jedną z najbarwniejszych postaci mody okresy PRL-u była Jadwiga Grabowska, pierwsza szefowa Mody Polskiej. Była drobną kobietą, która nosiła stroje z właściwą sobie przedwojenną elegancją.

Ubierała się w stroje Coco Chanel, którą zresztą ponoć znała osobiście, jeszcze z czasów sprzed wybuchu wojny. Ponieważ miała liczne kontakty w Paryżu w świecie mody i udało jej się wystarać u władzy o to, by Moda Polska również miała takie kontakty.

Jeździła zatem Jadwiga Grabowska na pokazy mody do Paryża co sezon. Jeśli chodzi o to, jak się układała współpraca Jadwigi Grabowskiej z projektantami w Modzie Polskiej, to należy przyznać, że była ona bardzo wymagającą szefową.

Jej ulubieńcem, jeśli można to tak określić, był zdecydowanie Jerzy Antkowiak. W tamtych czasach pokazy Mody Polskiej były dużym wydarzeniem towarzyskim w Warszawie.

Politycy, żony sekretarzy, aktorzy po prostu musieli bywać w takich miejscach. Zdarzało się że niekiedy używali wpływów, by móc się tam pojawić.

Pokazy, które trwały zwykle około półtorej godziny, organizowane były na przykład w Pałacu Kultury, Klubie Dziennikarzy lub Pałacu Prymasowskim.