Czy warto kupować mieszkanie od dewelopera?

dom od dewelopera co sprawdzić

Marzenie o własnym mieszkaniu to dziś już nic zaskakującego – każdy chce mieszkać „na swoim”, dlatego też coraz więcej osób zaczyna poszukiwania swoich własnych czterech ścian. Te można oczywiście zbudować samemu – do tego trzeba mieć jednak między innymi odpowiedni projekt domu, jak również potem nadzorować wszystkie prace oraz zająć się wykończeniem mieszkania, by następnie wprowadzić się tam wraz z bliskimi.

Istnieje też jednak jeszcze jedna opcja, czyli zakup domu od dewelopera na rynku pierwotnym. Wiele osób stawia jednak na mieszkania z rynku wtórnego, decydując się na zakup mieszkania „po kimś” – ma to oczywiście swoje zalety, ale zdaje się, że w tej batalii zdecydowanie większą przewagę ma rynek wtórny.

Pozostaje więc odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera – w odpowiedzi pomoże lista najważniejszych plusów, wśród których mamy na przykład:

  • możliwość samodzielnego urządzenia mieszkania,
  • możliwość własnego zaplanowania rozkładu pomieszczeń,
  • samodzielny wybór niektórych materiałów, mebli i dodatków,
  • mieszkanie na nowoczesnych osiedlach,
  • liczne udogodnienia.

Mieszkanie od dewelopera możemy dostać w tak zwanym stanie deweloperskim – jest to bardzo popularna opcja, gdyż w ten sposób możemy je urządzić wedle własnego uznania, co niewątpliwie jest ogromnym plusem, tym bardziej w stosunku do mieszkań z rynku wtórnego, gdzie często nasze możliwości są mocno ograniczone.

Ale coraz większą popularność zdobywa też stan „pod klucz”, w ramach którego to deweloper zajmuje się urządzeniem mieszkania, a my wchodzimy już „na gotowe”. Jest to znakomite rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie lubią albo nie mają czasu na aranżacje wnętrz, lecz zamiast tego wolą pozostawić to komuś, kto może lepiej się na tym zna.

Z drugiej strony, jeśli sami zaangażujemy się w cały ten proces to będziemy mieli też możliwość wyboru niektórych materiałów, mebli czy dodatków – w ten sposób z pewnością stworzymy dom naszych marzeń.

Jakie udogodnienia czekają na nas na rynku pierwotnym?

Kupując mieszkanie od dewelopera mamy bardzo dużą szansę zamieszkać w znakomitej lokalizacji oraz na nowoczesnym osiedlu.

Nowe mieszkania są bowiem w większości przypadków budowane właśnie w ramach nowych osiedli, które na dodatek zapewniają nam sporo udogodnień. Place zabaw dla najmłodszych, podziemny parking czy szybka winda to coś, co niekoniecznie znajdziemy w kamienicach czy w starszych blokach.

Dodatkowo, nowe osiedla bardzo mocno stawiają też na bezpieczeństwo, korzystając z systemów monitoringu oraz ochrony, dzięki czemu sami nie musimy się w zasadzie niczym martwić.