Eksperymenty z „przedawkowaniem”

usg 4d poznań https://szpital.slupsk.pl/

Krytyka koncernów produkujących leki homeopatyczne, jak i samych leków oferowanych pod takim szyldem, w ostatnich latach przybiera na sile.

Jest to tendencja ogólnoświatowa, która daje się zauważyć zarówno w prasie medycznej, jak i w samym środowisku lekarskim.

Aby przekonać pacjentów, że homeopatia ma więcej wspólnego ze współczesnym szamanizmem niż z leczeniem, odbywają się nawet swoiste happeningi.

Lekarze decydują się na publiczne zażywanie leków homeopatycznych w bardzo dużej ilości, co mogłoby prowadzić do ich „przedawkowania”.

Nic takiego się jednak nie dzieje, ponieważ ilość substancji leczniczych w lekach tego rodzaju jest bardzo niska lub nie występuje wcale.

W związku z tym pacjent spożywa wodę i cukier, ponieważ najczęściej głównym surowcem, z którego wytwarzane są środki homeopatyczne jest właśnie cukier.

Takie medyczne manifestacje mają przekonać ludzi, że są oszukiwani, choć producenci odpierają zarzuty twierdząc, że skuteczność ich leków potwierdzają miliony pacjentów, których dolegliwości ustąpiły.