Jak dobrać buty do biegania?

bluzy z kapturem piękne suknie na wesele

Jeśli zaczynasz swoją przygodę z bieganiem, zainwestuj w dobre buty. Obuwie sportowe do biegania musi bowiem posiadać kilka istotnych cech, aby spełniało swoje zadanie. Najważniejsza zasada brzmi: buty do biegania powinny być przede wszystkim wygodne, nie krępujące ruchów i zapewniające ci komfort użytkowania.

Weź pod uwagę, że nie mogą one być za ciasne, ponieważ w trakcie wysiłku stopa lekko nabrzmieje. Wybierając dla siebie obuwie do biegania musisz uwzględnić jedną ważną rzecz: w jaki sposób zachowuje się twoja stopa podczas ruchu. W zależności od tego, możesz być typem pronatora, supinatora lub typem neutralnym.

Musisz też wiedzieć, jaki masz rodzaj podbicia stopy. Pozwoli ci to na wybór butów z właściwym systemem: stabilizującym, podtrzymującym lub amortyzującym. Nie zapominaj również o tym, że bardzo ważny jest rodzaj terenu, po którym zamierzasz biegać.

Pamiętaj, że to, jakie buty do biegania wybierzesz, w dużej mierze będzie wpływało na twoje samopoczucie. A nawet najbardziej „zapalony” biegacz może stracić chęci do trenowania, jeśli but będzie go uwierał lub obcierał.