Jak się dobrze ubierać do pracy?

marynarki katowice

Fundamentem zasad dobrego ubierania się do pracy jest niewymuszona elegancja, gust, wyczucie i schludność. Strój musi być także dostosowany do stanowiska, wymogów przełożonego, wizerunku i polityki firmy.

Pracownikowi biurowemu, urzędnikowi czy prawnikowi nigdy nie wypada przyjść do pracy w dżinsach i zwykłym podkoszulku. Zgodnie z przekonaniem wielu specjalistów ds.

wizerunku, ubiór może mieć duży wpływ na odbiór firmy w oczach klienta i niekorzystnie wpłynąć na jej obraz. Gdy słyszymy stwierdzenie „mężczyzna elegancki” lub „mężczyzn odpowiednio ubrany” jaki obrazek widzimy? Z pewnością dla większości wizualizacją tych fraz jest dobrze skrojony garnitur.

Ale czy tylko w garniturze można przestrzegać dress codu? I znów wszystko zależy do miejsca pracy. Na przykład w przypadku korporacji garnitur jest dla mężczyzn rzeczywiście najlepszym wyborem.

Czasem jednak wystarczy elegancka koszula i ciemne dżinsy. A jakie błędy najczęściej popełniają panowie? Przede wszystkim jest to luzowanie krawatów i rozpinanie kołnierzyków.

Pamiętajmy, że odkryte buty w przypadku męskiego dress codu również są nie do przyjęcia.