Kolaboracje H&M

https://unhuman.pl/pol_m_MESKIE_SPODNIE_DRESOWE-653.html

Szwedzka sieciówka H&M jako jedna z pierwszych rozpoczęła trend na współpracę ze znanymi projektantami i osobowościami ze świata mody.

Znawcy rynku od samego początku oceniali pomysł jako wyjątkowo trafny, jednak wielu zastanawiało się, który z projektantów tak ceniących jakość i ekskluzywność swoich kreacji, zgodziłby się na współpracę z sieciówką.

Chyba nikt nie spodziewał się, że pierwszą z limitowanych kolekcji sygnować swoim imieniem będzie legendarny projektant Karl Lagerfeld.

Jak się spodziewano, linia okazała się ogromnym sukcesem, choć sam projektant miał zastrzeżenia co do bardzo niskiego nakładu kolekcji, która pojawiła się tylko w dwudziestu butikach w Europie.

Od 2004 roku, czyli początku współpracy z Lagerfeldem, H&M wypuściła już jedenaście kolekcji ze znanymi domami mody, między innymi z Roberto Cavallim, Comme des Garçons, Matthew Williamsonem, Versace, Maison Martin Margiela czy Balmain.

Jak widać, do współpracy sieciówka zaprasza projektantów bardzo różnorodnych, a z kolaboracji wynikają kolekcje pełne przepychu, jak i te prostymi, klasycznymi wzorami.

Jedną rzeczą, która łączy wszystkie limitowane linie, jest wciąż rosnące zainteresowanie konsumentów, którzy potrafią wyczekiwać kilkanaście godzin w kolejce, by tylko zdobyć upragniony ciuch.