Kot – wspaniały towarzysz

https://patatajek.pl/kategorie/16-akcesoria-do-czyszczenia www.galeriaprzydasie.org http://dokocats.pl/czarny_kot_bengalski.html

Udomowienie kota przyszło ludzkości dość łatwo, ponieważ zwierzęta te okazują się szalenie towarzyskie i jak mówią entuzjaści kotów, „proczłowiecze”. Historia relacji ludzi z kotami jest długa i skomplikowana, a losy tych wspaniałych zwierząt kształtowały się rozmaicie na przestrzeni wieków. Z jednej strony uwielbiane, z drugiej w pewnych kręgach znienawidzone. Przede wszystkim jednak koty okazują się zwierzakami przemiłymi, a dłuższe z nimi obcowanie niemal zawsze kończy się popadnięciem w koci nałóg. Obecnie koty są obok psów najpopularniejszymi zwierzętami domowymi.

Zwolennicy obu gatunków czworonogów toczą czasami między sobą boje o to, które ze zwierząt jest milsze i lepiej nadaje się do mieszkania z nim pod jednym dachem. Od razu na wstępie warto ten spór przeciąć. Niech każdy hoduje w domu takie zwierzę, które jest mu bliższe. Jak wiemy są też tacy, którzy z powodzeniem mają zarówno psy jak i koty, a oba futrzaki doskonale się ze sobą dogadują, wbrew obiegowym opiniom. Kociaki lgną do człowieka, zwłaszcza wtedy, gdy są przez niego dobrze traktowane.

W praktyce z reguły są wręcz rozpieszczane przez właścicieli, czemu trudno się dziwić. Są to zwierzaki tak urocze i rozbrajające, że trudno się w ich nie zakochać. Przekonali się o tym nawet ci, którzy wcześniej dystansowali się od kotów i zwierząt w ogóle. Ważne, aby koty miały z nami jak najlepsze warunki. Dlatego trzeba się nimi opiekować, a także je odpowiednio karmić.

Odwdzięczą się nam czułymi gestami, bez których ciężko się potem żyje.