Męska moda latem vs dress code

https://www.e-bielizna.pl/bielizna-triumph/biustonosze/ plecaki

W firmach o ścisłych zasadach dotyczących ubioru niestety mężczyzna nie ma wyjścia – w garnitur wbić się musi. W okresie letnim preferowane są kolory jasne – popiel, beż, ecru. Jeśli pracownik w okresie letnim często uczestniczy w spotkaniach biznesowych wymagających zachowania w 100% zasad etykiety np. konferencje, duże spotkania z kontrahentami, powinien zaopatrzyć się w garnitur szary, który uznawany jest za kolor dyplomacji. Do marynarki zakładamy jednak koszulę z krótkim rękawem, wykonaną z naturalnych materiałów. Przy problemach z nadmierną potliwością, koniecznie taką, której materiał nie ciemnieje pod wpływem wilgoci – tak, aby spod pach nie wyzierały wielkie, mokre plamy.

Do garnituru konieczne są oczywiście pełne buty. Do jasnego garnituru najlepiej wybrać buty brązowe. W sezonie letnim trzeba zaopatrzyć się w lżejsze skarpetki wykonane w 100% z bawełny. Każda mieszanka ze sztucznym dodatkiem będzie zwiększać pocenie się stóp. Tam, gdzie panuje nieco bardziej luźniejsze podejście do stroju, na okres upałów można pozwolić sobie na sportowy lniany garnitur. Spodnie takiego garnituru są znacznie bardziej przewiewne.

Mają jednak tendencje do tego, by przyklejać się do spoconych nóg – zatem jeśli nasza praca jest głównie siedząca, trzeba wyrobić sobie nawyk częstego wstawania lub natychmiastowej poprawy spodni.