Okulary idealne

www.wyrowinski.org.pl

Wiele kobiet powinno na co dzień nosić okulary korekcyjne. Dla części okulary potrzebne są jedynie latem w celu ochrony przed słońcem. Są i takie panie, które sięgają po okulary „zerówki”, aby dodać sobie nieco powagi.

W każdym z tych przypadków, o wyborze okularów, a dokładniej rzecz ujmując rodzaju oprawek, decyduje najczęściej gust oraz moda. Okulary mogą jednak odegrać bardzo istotną rolę w kształtowaniu naszego wizerunku, toteż nieocenione jest ich odpowiednie dobranie. Oprawki okularów powinno się dobierać do kształtu twarzy.

Panie posiadające twarz kwadratową najefektowniej wyglądały będą w owalnych, bądź okrągłych okularach z wąską oprawką lub bez niej. Taki kształt oprawek optycznie zaokrągla i łagodzi ostre rysy twarzy. Jeśli chcemy twarz dodatkowo nieco skrócić powinnyśmy wybierać oprawki z mocniej zaznaczoną górą.

W przypadku twarzy owalnej należy z kolei wyostrzyć jej rysy. W związku z tym dobrym wyborem będą oprawki kwadratowe, ale delikatne (grube oprawki dodają objętości). Odpowiednie będą też okulary asymetryczne, zwężające się ku dołowi.

Dla posiadaczek twarzy trójkątnej najlepszym wyborem będą okulary okrągłe lub owalne; również zaleca się te z delikatniejszą oprawką. No i wreszcie, twarz owalna… W jej przypadku wybór kształtu oprawek faktycznie można uzależnić jedynie od naszego gustu i aktualnych trendów, gdyż ten kształt twarzy będzie prezentował się dobrze w każdym rodzaju okularów.