PRL – lata 60-te, cz. 4

sklep triumph

Lata 60-te ubiegłego stulecia, to okres, kiedy ogromny wpływ na trendy panujące w modzie miały cieszące się popularnością zespoły muzyczne. Z racji tego, że w tamtym okresie popularnością cieszył się zespół The Beatles, szybko dało się zauważyć wpływ ich imagu na wygląd polskich muzyków.

Można tu wymienić między innymi Czerwone Gitary, które lansowały w tamtym okresie modę na dłuższe włosy, marynarki bez kołnierzy, golfy, wąskie, drelichowe spodnie oraz krawaty śledziki. Moda panująca w ówczesnych czasach wśród dziewcząt to między innymi bluzki z żabotami, kostiumy bez kołnierzy, plisowane sukienki oraz pantofle z prostym obcasem.

Modne były także fryzury na chłopaka oraz ubrania, które podkreślały wąskie biodra, a także płaski brzuch i biust. Inny polski muzyk, Tadeusz Nalepa, wzorował się z kolei na zespole The Rolling Stones.

Jego długie włosy, obdarte dżinsy oraz skórzana kurtka, nabijana ćwikami miała stwarzać wizerunek „złego chłopca”. Wpływy mody zachodniej widoczne były także wśród innych polskich artystów, ale nie tylko wśród nich.

W tamtych czasach wzorowało się na niej większość polskiej młodzieży.