Rodzinne przedsiębiorstwo IKEA

www.dar-medica.com.pl

IKEA to przedsiębiorstwo, które zajmuje się przede wszystkim produkcją mebli oraz ich sprzedażą. W ofercie firmy znajdują się także artykuły dekoracyjne. IKEA powstała w 1943 roku z inicjatywy Ingvara Kamprada.

Spółki, które wchodzą w skład grupy IKEA, należą do koncernu INGKA Holding. Największym producentem mebli, które są sprzedawane w sklepach IKEA, są Chiny. Tuż za nimi plasuje się Polska.

Obecnie grupa Ikea posiada blisko 330 sklepów w 28 krajach na całym świecie. Wizją firmy jest poprawa warunków codziennego życia tak, by dom stał się lepszym miejscem. Ikea oferuje bogaty asortyment praktycznych i precyzyjnie zaprojektowanych artykułów do wyposażenia wnętrz.

Firma pragnie, by jej sklepy były łatwo dostępne, a poprawa jakości życia była możliwa dla jak największej liczby ludzi. Rodzinne przedsiębiorstwo IKEA działa zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, tak by dbać nie tylko o ludzi, ale również o środowisko. Z roku na rok Ikea staje się coraz popularniejsza i zdobywa kolejne krajowe rynki.