SOS dla stóp

Niejedna z nas boryka się z problemem przesuszonej i popękanej skóry stóp. Zimą, kiedy chowamy nasze stopy w zamkniętym obuwiu, na chwilę o tym zapominamy. Kiedy jednak nadchodzi wiosna, a potem lato, problem wraca ze zdwojoną siłą.

Aby zatem odpowiednio przygotować nasze stopy do letniego sezonu winnyśmy odpowiednio wcześnie nieco bardziej o nie zadbać. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest relaksująca i zmiękczająca skórę stóp kąpiel. Wystarczy, że do miski z ciepłą wodą dodamy garść soli kuchennej i wymoczymy w niej nogi przez około 10 -15 minut.

Jeśli skóra na piętach jest bardzo twarda, zmiękczymy ją dodając do naszej kąpieli 3 łyżeczki sody oczyszczonej. Do kąpieli możemy dodać również olejków eterycznych, bądź ziół. Kolejnym krokiem w drodze do pięknych stóp jest wygładzenie skóry na stopach i piętach.

W tym celu sięgamy po pumeks lub tarkę do stóp i ścieramy dość dokładnie pozostałości martwego naskórka; możemy tu również zastosować dodatkowo peelingi do stóp. Na koniec należy jeszcze nasze stopy odpowiednio nawilżyć. Najlepszym rozwiązaniem będzie użycie kremu odżywczo-nawilżającego, zawierającego mocznik, glicerynę ,witaminę A oraz alantoinę.

Krem nakładamy na całe stopy wykonując przy tym ich masaż. Na koniec zakładamy bawełniane skarpetki.