Ubranie jest ważne

Miuccia Prada powiedziała: nie wierzę ludziom, którzy twierdzą, że ubranie nie jest ważne. Ta włoska projektantka z każdym sezonem umacnia swoją pozycję na modowym rynku. Jest inspiracją dla wszystkich światowych designerów. Jej nazwisko króluje na targach mody od ponad dwudziestu lat.

Jest właścicielką dwustu pięćdziesięciu sklepów na całym świecie. Nie ma co się jednak dziwić – Miuccia Prada miłość do mody „wyssała z mlekiem matki”. Na początku XX wieku dziadek projektantki zaczął powoli rozkręcać rodzinny biznes – handlował luksusowymi, skórzanymi torbami. Obecnie Miuccia jest autorką nie tylko ekskluzywnej linii odzieżowej „Prada”, ale również „Miu Miu”, która jest tańsza i bardziej dostępna dla „zwykłych ludzi”.

Projektantka tworząc swoje kolekcje bawi się kolorami, które łączy w niestandardowy sposób. Niewiele osób wie, że to Pradzie zawdzięczamy takie dodatki jak: nylonowe torby, wysokie kozaki, a nawet często powracający motyw odzieży ze szwami na wierzchu. Pytana o zdefiniowanie swojej kolekcji odpowiada, że jest to połączenie klasy i nieprzewidywalności. Nietrudno zauważyć, że w jej kolekcjach ważniejsza jest osobowość niż ubrania.