Wysiłek fizyczny poprawia prace układu kostnego

numery startowe na zawody www.tel-kam.pl https://patatajek.pl/kategorie/68-ostrogi

Kolejnym pozytywnym wpływem na nasz organizm, który wynika z wprowadzenia sportowego trybu życia jest oddziaływanie na układ kostny. Choć może wydawać się, że sport raczej powoduje złamania kości, niż ich regeneracje to jednak w rzeczywistości jest nieco inaczej. Oczywiście mówimy o rekreacyjnej formie aktywności, a nie wyczynowych sportach ekstremalnych, w których o kontuzje nie trudno.

Wracając jednak do tematu należy zwrócić uwagę, że w głównej mierze zauważa się bardzo dużą poprawę ruchomości stawowej, ale także poprawę sprężystości oraz elastyczności wiązadeł. Ćwiczenia wpływają także, na tak zwaną hipertrofię w obrębie kości, która polega na zachodzących zmianach w zakresie ich szerokości, długości, ale także kształtu. Jest to oczywiście pozytywne oddziaływanie, które przyczynia się do ogólnego ich wzmocnienia, a także ograniczenia wystąpienia osteoporozy.

Dlatego też można powiedzieć, że w przypadku umiarkowanych treningów, nasz układ kostny nabywa naturalną ochronę przed urazami.