Zdejmowanie marynarki latem

3M G3000 Solaris www.baliccy-art.pl swiatbhp.com.pl

Podczas zwykłego dnia pracy, w czasie którego nie mamy kontaktu z klientem czy kontrahentem, marynarkę można oczywiście zdjąć. Jednak podczas spotkań biznesowych, także podczas rozmowy rekrutacyjnej, pozostajemy w marynarce.

Można ją zdjąć jedynie wtedy, kiedy osoba wyższa rangą zaproponuje jej zdjęcie. Dotyczy to nie tylko obecnego szefa, ale również klienta czy osoby prowadzącej rozmowę rekrutacyjną.

Tak uczy etykieta, jeśli jednak jesteśmy w miejscu, w którym jest niezwykle gorąco, nasz kontrahent ma luźny strój i nie zaproponował nam zdjęcia marynarki, można samemu zapytać o pozwolenie na jej zdjęcie – lepiej lekko nagiąć etykietę, zwłaszcza, że nasz kontrahent może nie być w niej mistrzem, niż by podczas ważnej rozmowy oblewały nas siódme poty. W firmach o luźniejszych zasadach dotyczących ubioru, garnitur nie jest koniecznością.

Sandały i krótkie spodenki są jednak dopuszczalne jedynie wtedy, kiedy wyraźnie firma na to zezwala. Oczywiście, nie nosimy skarpet do sandałów, ale każdy mężczyzna, który decyduje się na noszenie do pracy sandałów powinien zadbać o higienę i estetykę stóp.

Przy problemach z paznokciami, np. chorobie grzybiczej, która wywołała widoczne zmiany, nigdy nie zakładamy sandałów.