Smaki czekają na nas

www.stnicholaseklutna.org www.ginomanzares.com

Wydawać by się mogło, że najlepszym i jedynym sposobem na to, by skosztować autentycznego smaku Włoch, Chin czy Tajlandii jest podróż do tych krajów i zamawianie potraw w lokalnych restauracjach oraz barach. Rzeczywiście coś w tym jest, ponieważ dania przyrządzone na miejscu przez miejscowych mają szansę ująć nas za kubki smakowe, a potem za serce.

Jednak nie każdy z nas ma czas i możliwości, by wyruszyć na taką wycieczkę. A już w ogóle ciężko znaleźć kogoś, kto uczyniłby to wyłącznie ze względu na kuchnię.

Żyjemy na szczęście w dobie globalizacji i wolnego handlu, więc nie musimy ruszać się ze swojego miasta, aby posmakować tego, co mają do zaoferowania kulinarne kultury innych państw. Po pierwsze mamy coraz więcej świetnych restauracji, które nierzadko zatrudniają kucharzy z zagranicy, którzy przenoszą na polski grunt najlepsze praktyki swoich ojczystych kuchni. Bardzo dobrym przykładem jest nowoczesna restauracja warszawa.

Tam możemy smakować do woli! Po drugie my sami możemy brać sprawy we własne ręce i w naszych domowych kuchniach przyrządzać znakomite potrawy. Sklepy są pełne wybornych produktów, z których coraz większą część stanowią oryginalne surowce sprowadzane z Włoch, krajów Azji czy z obu Ameryk.

Najłatwiej znaleźć je w sieciach delikatesów, a także w super- i hipermarketach, które są doskonale znane z bogatych ofert handlowych. Fani zagranicznych smaków powinni się regularnie pokazywać w takich miejscach i szukać składników, które pomogą im przygotować te fantastyczne potrawy w domowym zaciszu.

Rodzina i goście będą zachwyceni.