Żurawina dla zdrowia

Wśród owoców bez problemu znajdziemy te, które mogą bardzo korzystnie wpłynąć na nasze ciało, a także na pracę poszczególnych organów wewnętrznych. Zalicza się do nich żurawina, będąca jednym z popularniejszych owoców w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Jej amerykańskie odmiany uchodzą za najsmaczniejsze, ale także najzdrowsze. Żurawina jest doskonałym źródłem łatwo przyswajalnej witaminy C, więc można ją spożywać w okresach zwiększonego zapotrzebowania na ten składnik.

Na tym jednak nie kończą się jej prozdrowotne atuty. Spożywanie żurawiny ma bardzo pozytywny wpływ na kondycję dróg moczowych oraz pęcherza. Jeśli więc ktoś boryka się z problemami tego rodzaju, może śmiało zajadać się tą pyszną i zdrową przekąską. Właściwości owocu na tym odcinku są na tyle cenione, że w sprzedaży mamy wiele preparatów wpływających na zdrowie dróg moczowych, które zawierają skoncentrowany ekstrakt z żurawiny.

Zdaniem wielu osób żurawina ma także dodatni wpływ na gruczoł prostaty u mężczyzn, więc panowie też powinni się nią zainteresować.